Оживљавање Рековца

Потписан уговор о проширењу производње у компанији "Леона-текс", у Рековцу, која производи одела и униформе. Инвестиција словеначке компаније "Лабод" од 803.000 евра, омогућава отворање 82 радна места.

Потпредседник Владе Србије Млађан Динкић потписао је уговор о проширењу производње са компанијом "Леона-текс" из Рековца, који ће омогућити отварање 82 нова радна места у тој општини.

Преко Програма Министарства економије за доделу средстава за подстицај инвестиција, који администрира СИЕПА, компанија "Леона-теx", која производи одела и униформе, 80 одсто је у власништву словеначке компаније "Лабод", добила је 7.000 евра по новом радном месту.

Укупна вредност инвестиције ове компаније износи 803.000 евра, а подразумева проширење производње текстилних производа кроз куповину објекта и нове опреме.

Министар Динкић је после потписивања споразума рекао да Рековац спада у општине из којих млади одлазе и која има највишу стопу незапослености те да је за становнике овог места сјајна вест да долази угледни инвеститор из Словеније. 

Он је рекао да је словеначки "Лабод", компанија која је у бившој Југославији била позната по производњи кошуља, радних одела и униформи, одлучила да инвестира у Рековац и да је подржана инвестиција са 7.000 евра за сваког новозапосленог радника.

Динкић је рекао да је план да се 82 радника запосле до краја ове године, док ће производна хала, у којој сада нема грејања, бити потпуно реновирана и у њој ће бити инсталирана најквалитетнија опрема.

Истичући да су Словенци захвални инвеститори, јер су поштовали законске обавезе, где год су улагали у Србији, он је додао да је "Лабод", такође, озбиљна словеначка компанија.

Замајац развоју текстилне индустрије 

Према речима Динкића, долазак још једне текстилне компаније, после "Бенетона", "Калцедоније", "Фалкеа", "Помпеје", "Голден лејдија" и других, говоре о томе да је на делу почетак и замајац развоја текстилне индустрије у Србији.

Он је рекао да ће од данас средства из субвенција бити на располагању инвеститору, нагласивши да се на сваки евро дат из буџета за субвенције у буџет враћа осам евра по основу наплате пореза и доприноса на зараде запослених радника.

Потписивању споразума присуствовао је и амбасадор Словеније Франц Бут, који је подсетио да у Србији већ ради 1.400 словеначких компанија које имају око 25.000 запослених.

Амбасадор је оценио да Влада, заједно са Министраством за економију, има добре програме за привлачење инвестиција које доприносе томе да Србија буде једна од најатрактивнијих инвестиционих дестинација у региону.

Директор "Лабода" Франц Гајшек рекао је да је ова компанија већ 30 година сарађује са привредом Србије и да има позитивна искуства, посебно у области трговине, те да је решила да пређе и на производњу са кооперантима, јер верује да ће то бити успешан посао.

Компанија "Леона-текс" основана је 2006. године и производи модну конфекцију, радне униформе и одела. У прошлој години продато је 5.036 комада одеће, у вредности од 26.000 евра.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 07. јул 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом