Отворен пут Ивањица-Студеница

Заменик премијера Србије Ивица Дачић отворио је деоницу пута Ивањица - Студеница дужине 15 километара. Голија је за државу стратешки важан крај Србије, поручио Дачић и најавио изградњу базе Жандармерије на тој планини.

Отворена деоница пута од Ивањице до Студенице у дужини од 15 километара. Заменик премијера Србије Ивица Дачић поручио је приликом отварања пута да то не ради због избора већ зато што је тај инфраструктурни пројекат завршен на време.

"Ово не радим због избора, јер избора нема, већ зато што су се радови завршили на време", рекао је Дачић пред мештанима тог дела Голије.

Министар је указао да је тај крај Србије стратешки важан за државу, и то не само са аспекта природног богатства, као и да је веома важно да становништво не одлази из тог краја, због чега треба отварати нове економске перспективе и даље улагати у инфраструктуру и туризам.

Дачић је претходно разговарао са председником општине Ивањица Радославом Ристићем, који је на свечаности отварања пута рекао да му је министар полиције обећао да ће подржати развој тог краја.

"Ово је прави пример и потврда да народ у овом делу Србије и сам крај нису заборављени од државе", рекао је Ристић.

Отварању пута од Ивањице до Студенице присуствовао је и директор полиције Милорад Вељовић.

Радове на путу, који су почели 2006. године, изводило је Јавно предузеће "Путеви Србије".

Изградња базе Жандармерије на Голији

Дачић је изјавио да је Голија и са безбедносног аспекта стратешки важна за Србију и најавио изградњу базе Жандармерије на тој планини.

"Голија је веома важна територија за Србију и ми имамо у плану изградњу базе Жандармерије како бисмо и у овом делу земље имали стабилну безбедносну ситуацију", рекао је Дачић у селу Глеђица, поред Ивањице, где је отворио 4,5 километара дуг пут Римски мост-Голија.

Министар је рекао да отварање путева у 21. веку није нешто чиме би се требало хвалити, али да у Србији треба да опстану места попут Глеђице, па треба радити на изградњи инфраструктуре, отварању нових радних места и унапређењу живота мештана.

"У Србији данас, поред београдске Кнез Михајлове улице и новосадског Петроварадина, постоје и оваква села, која неће опстати уколико не будемо градили путеве, улагали у инфраструктуру и отврали нова радна места", упозорио је Дачић и додао да је зато обавеза државе да у сарадњи са локалним самоуправама и јавним предузећима унапређује живот у селима.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 14. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом