Почиње откуп пшенице

Откуп више од 65.000 тона пшенице рода 2009. године за робне резереве почиње данас. Средства за куповину пшенице и подмирење трошкова Продуктне берзе обезбедиће се из буџета Србије.

Продуктна берза у Новом Саду саопштила је да ће почети откуп 65.714 тона пшенице овогодишњег рода, за потребе Робних резерви.

У саопштењу се наводи да ће се пшеница ЈУС квалитета откупљивати за 13 динара по килограму са ПДВ-ом и то од регистрованих пољопривредних газдинстава у индивидуалном сектору, као и земљорадничких задруга.

Од регистрованих газдинстава пшенице ће се куповати у количини од 20 до 100 тона.

Максимална количина пшенице која ће се откупљивати по земљорадничкој задрузи је 100 тона.

Како је прецизирано, откуп ће трајати сваког радног дана од 8 до 15.30 часова, до откупа укупне предвиђене количине.

Сваки округ добиће одговарајућу количинску квоту која ће бити на располагању за продају потенцијалним продавцима, формирану на основу сетвених површина под пшеницом по окрузима из базе података Републичког завода за статистику.

Циљ одређивања квоте откупа је равномерна територијална заступљеност при откупу пшенице.

Како је раније саопштило Министарство трговине и услуга, средства за куповину пшенице у износу од 854,28 милиона динара и подмирење трошкова Продуктне берзе обезбедиће се из буџета Србије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 16. мај 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом