Крагујевац ближи Коридору 10

Новосаграђена деоница магистралног пута Крагујевац - Коридор 10, дужине четири километра, пуштена у саобраћај. До краја 2011. године биће завршено још 15 километара пута. Крагујевац ће тиме добити директну везу са Коридором 10.

Министар за Национални инвестициони план Верица Калановић пустила је у саобраћај новосаграђену деоницу магистралног пута Крагујевац - Коридор 10 дужине четири километра и најавила да ће у 2010. години на тој саобраћајници бити пројектована деоница од 9,7 километара.

На деоници магистралног пута Крагујевац - Коридор 10 урађене су нове коловозне траке, надвожњак и мост преко Лепенице, дужине 60 метара.

Вредност радова на тој деоници, са изградњом петље Цветојевац, јесте око 750 милиона динара, а средства су обезбеђена из Националног инвестиционог плана.

Магистрални пут са четири коловозне траке, Крагујевац - Коридор 10, дуг је 29 километара.

Пуштању у саобраћај нове деонице присуствовао је градоначелник Крагујевца Верољуб Стевановић и председници општина Баточина и Лапово Радиша Милошевић и Драган Златковић.

До краја 2011. године, биће завршено још 15 километара пута кроз Баточину и Лапово. Крагујевац ће тиме добити директну везу са међународним Коридором 10.

Изградња те саобраћајнице је део програма НИП-а "Подршка развоју аутомобилске индустрије у Крагујевцу" и један од три велика национална пројекта који се реализују средствима НИП-а.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 17. август 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом