Кина жели да улаже у српску пољопривреду

Кинеске компаније, присутне на Пољопривредном сајму у Новом Саду, планирају учешће у српском агро-бизнису, најавили представници кинеског Министарства пољопривреде. Прехрамбена индустрија и производња пољо-механизације најатрактивнији кинеским привредницима.

Кинески привредници веома су заинтересовани да улажу у пољопривреду и прехрамбену индустрију у Србији, изјавила је у Новом Саду генерална директорка Министарства пољопривреде Кине Ју Ен.

Ју Ен је на 76. међународном пољопривредном сајму у Новом Саду рекла новинарима да производња и прерада хране и индустрија пољопривредне механизације нису једини сектори који су кинеским привредницима интересантни за сарадњу и заједничка улагања.

"Уверили смо се да је квалитет овдашњих пољопривредних производа висок и неке од кинеских компанија, које се налазе у нашој делегацији, имају намеру да започну бизнис у Србији", нагласила је Ју Ен.

Према њеним речима, Кина дуго није имала никаквих сазнања о пољопривреди Србије, али се нада да постоје бројна поља за међусобну сарадњу и да то представља обострани интерес.

"Намера нам је била да доласком у Србију стекнемо бољу слику о области пољопривреде у вашој земљи", изјавила је Ју Ен и додала да ће посета кинеске делегације бити подстицај за обе земље да продубе сарадњу.

Помоћник министра пољопривреде Србије Милош Миланковић је изјавио да је спољнотрговинска размена Србије и Кине тренутно усмерена на производе који могу имати дужи рок трајања, као што су семенски материјали.

Према његовим речима, кинеска делегација једна је од најимпресивнијих на Новосадском сајму, са представницима централне владе, три провинције и компанија, што показује њихову велику жељу за сарадњом.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 14. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом