Читај ми!

Народна банка одузела лиценцу iPay за издавање електронског новца

Народна банка Србије донела је решење о одузимању дозволе iPay за издавање електронског новца и пружање платних услуга.

У решењу, које је у четвртак донео Извршни одбор НБС-а, наведено је да се дозвола одузима за издавање електронског новца, којом је обухваћено и пружање платних услуга, институцији електронског новца "iPay SEE д. о. о. Београд–Чукарица", са седиштем у Београду.

Решење је потписала гувернер НБС Јоргованка Табаковић, а дозвола која се одузима издата је решењем Извршног одобра НБС од 13. октобра 2016. године.

То привредно друштво је дужно, како је наведено у решењу, да омогући имаоцима електронског новца да откупе целокупни преостали електронски новац и да имаоцима електронског новца пренесе новчана средства у висини номиналне вредности откупљеног електронског новца.

Такође, дужно је да у погледу платних услуга изврши платне трансакције које су инициране закључно са даном доношења тог решења или да корисницима платних услуга са којима је закључен оквирни уговор о пружању платних услуга врати новац тих корисника који је примљен закључно са даном доношења овог решења.

недеља, 10. август 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом