Читај ми!

Мали: Ускоро прве лиценце за крипто мењачнице

Министар финансија Синиша Мали рекао је да су у овом тренутку у обради три лиценце за крипто мењачнице и да су четири издаваоца токена платила захтев за издавање лиценци.

Синиша Мали је у Народној скупштини, где представља сет економских закона, одговарајући на питања посланика, рекао да очекује да ће у наредних неколико недеља бити издате прве лиценце за крипто мењачнице и подсетио да је Србија била једна од првих земаља која је законски регулисала ту област.

Додао је да се полако, али сигурно и то тржиште развија.

"Интензивно радимо на стратегији раста и развоја Београдске берзе. Сматрам да је Београдска берза прави инструмент да подржи развој наших финансијских тржишта и у овом тренутку радимо на развоју платформе за трговање дигиталним токенима који ће бити у имплементацији већ наредне године", поручио је Мали.

Мали указује да ће све оно што се дешава у свету, дешавати, у том смислу, и у нашој земљи, те очекује да Београдска берза расте.  

среда, 14. мај 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом