Антић на челу српске делегације на сајму у Кини
Министар рударства и енергетике Александар Антић састао се са највишим званичницима провинције Гансу у Народној Републици Кини, где предводи делегацију Србије на 25. кинеском Ланџоу сајму за инвестиције и трговину.
Током првог дана посете граду Ланџоу, министар се састао са делегацијом коју је предводио Секретар комитета Комунистичке партије Кине и председник Сталног комитета Народног конгреса провинције Гансу, Лин Дуо.
Антић је изразио захвалност на позиву Србији за овако значајну манифестацију, истакавши да провинција Гансу има стратешку позицију у иницијативи "Појас и пут", будући да неки од најзначајнији путних праваца којима се одвија трговина, пролазе управо кроз ту провинцију.
"Србија је почасни гост на 25. кинеском Ланџоу сајму за инвестиције и трговину и изузетно је задовољство бити на челу делегације наше земље. Председници Србије и НР Кине, Александар Вучић и Си Ђинпинг, готово свакодневно раде на јачању највиших економских и политичких односа, и они ће бити све јачи, а сарадња све ближа и интензивнија у времену које долази", рекао је Антић.
Навео је да је Србија снажан партнер Кине у оквиру иницијативе 'Појас и пут', и да ће на том форуму представити све потенцијале за јачање сарадње међу народима на свим пољима, даљи развој заједничких инвестиција, али и за повећање трговинске размене Србије и Кине.
Министар је позвао представнике Гансу провинције да посете Србију на највишем политичком нивоу, и том приликом се сусретну лично са представницима државног врха Србије.
Секретар комитета Комунистичке партије Кине и председник Сталног комитета Народног конгреса провинције Гансу, Лин Дуо указао је на спремност за унапређење економских односа те провинције и Србије.
"Долазак наше делегације у Србију и сусрет са државним врхом за нас је још једна потврда пријатељства две земље и продубљивања привредне сарадње кроз нове инвестиције и унапређење трговинских односа Кине и Србије, изјавио је Лин Дуо.
Антић сутра ће се обратити на Форуму "Пут свиле и кооперативни развој", а на маргинама сајма предвиђени су састанци са представницима кинеских компанија.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар