Коридором кроз Грделицу од 30. априла
Радови на асфалтирању деонице ауто-пута кроз Грделичку клисуру на Коридору 10 су завршени. До пуштања у собраћај ове најзахтевније деонице остало је да се заврши опремање тунела и радови на галерији на косини 2.
Директор Сектора за изградњу ЈП "Коридори Србије" Александар Сенић истакао је да осим галерије на косини 2, треба да се уради електромашинско опремање тунела за које је по уговору рок 17. мај.
"Имамо обећање од извођача да ће целокупно опремање бити завршено до краја априла. Ми очекујемо да ћемо до 30. априла завршити све радове у вези са трасом ауто-пута кроз Грделичку клисуру и да ће после само требати да се трасира опрема", рекао је Сенић.
Када се августа прошле године обрушила косина, односно читаво брдо, мало ко је очекивао да ће се радови кроз Грделичку клисуру на деоници дугој 26,3 километра брзо привести крају.
Грађевинари су од тада радили практично без предаха пуним капацитетима. Велики број компликованих тачака тражио је од извођача радова велико пожртвовање и стручност.
На последњој деоници, на којој је јуче завршено асфалтирање, данас је била Данијела Маљевић, извођач радова. Најтежи део посла били су, каже, управо радови на косини.
"Било је мало напорно да се ради под саобраћајем али успели смо и то да завршимо", навела је Данијела Маљевић.
Сада је већ извесно да ће од почетка туристичке сезоне туристи ка Северној Македноји и Грчкој путовати модерном саобраћајницом.
Грделичка клисура засијаће пуним сјајем са 33 моста, девет великих потпорних конструкција и са два велика тунела, од којих је тунел "Манајле" најдужи у Србији.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар