Ђорђевић: Смањен број људи који раде на црно

Од почетка кампање "Реци НЕ раду на црно" у Србији има 16.000 мање радника који илегално раде, рекао је у Јутарњем програму РТС-а министар за рад Зоран Ђорђевић.

Зоран Ђорђевић, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања каже да је, према статистици, 90 оних који су затечени да раде на црно одмах после тога засновало радни однос.

"Ми смо имали у овој години преко 70.000 надзора, то је неких 38 посто више него за 2017. годину, колико их је било. А оно што нас, да кажемо, охрабрује да наставимо са овим и да будемо можда и у 2019. и са још више надзора је то да имамо неких 17 посто мање оних које смо затекли на црно", рекао је Ђорђевић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом