Раст цена у Србији у просеку четири одсто

Малопродајне цене производа и услуга у априлу ове године, у односу на март, у просеку су више за 0,8, док су у априлу ове године, у поређењу са истим месецом претходне године, повећане 4,0 одсто, саопштио је Републички завод за статистику.

Посматрано по главним групама производа и услуга у априлу ове године, у односу на претходни месец, највећи раста цена забележен је у групи Храна и безалкохолна пића, 2,2 одсто.

Затим следе Одећа и обућа (1,4), Рекреација и култура (0,5), Намештај, покућство и текуће одржавање стана и Транспорт (0,4) и група Ресторани и хотели (0,2).

Пад цена забележен је у групи Стан, вода, електрична енергија, гас и друга горива (-0,8), као и у групама Алкохолна пића и дуван и Образовање (за по -0,1).

Цене осталих производа и услуга нису се битније мењале.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом