Албански посланици у посети ПКС

Делегација парламентарца из Албаније посетила је Србију где су са челницима Народне скупштине и Привредне коморе Србије (ПКС) разговарали о економској сарадњи две земље и улози парламентараца у креирању што квалитетнијег амбијента за улагање.

Делегацију албанских парламентараца је примио потпредседник Народне скупштине Србије Владимир Маринковић који је колегама из Албаније презентовао рад и резултате Економског кокуса у Народној скупштини и заједнички рад са представницима ПКС у развоју дијалога између државе и привредника у циљу подстицања инвестиција и отварања нових радних места.

Такође, Маринковић је истакао допринос новог Закона о коморском систему новом концепту који Пирвредна комора Србије примењује у свом раду и који већ даје конкретне резултате у бољем пословању привредника и повећању извоза, сапштио је Кабинет потпредседника Скупштине.

Привредна комора Србије је дефинисала и нове моделе сарадње домаћих фирми са великим страним компанијама које постају њихови добављачи, а директно руководи кључним пројектом за економски развој а то је нови концепт дуалног образовања који се имплементира у сарадњи са привредним коморама Аустрије, Немачке и Швајцарске, наводи се у саопштењу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом