Бизнисмен из Катара купује хотеле на југу Србије
Али Абдула ел Мацки, бизнисмен из Катара, излицитирао је за 1,08 милиона евра куповину већинског удела у Хотелско-угоститељском предузећу "Европа" из Сурдулице.
Према подацима Министарства привреде, катарски инвеститор је на јавном надметању стекао услов да га Комисија за спровођење поступка прогласи купцем 70 одсто удела предузећа "Европа".
У предузеће спадају хотели "Србија" у Сурдулици, "Вилин Луг" у Црној Трави, као и "Језеро" и "Промаја", на обали Власинског језера.
Уговор још није закључен, јер најпре Министарство привреде мора добити позитивно мишљење Министарства финансија – Управе за спречавање прања новца – о непостојању сметњи на страни купца за закључење уговора.
Почетна цена за капитал Хотелско-угоститељског предузећа "Европа" износила је 336.225 евра, а почетна цена на јавном надметању била је највиша коју је понудила једна од заинтересованих страна и износила је 390.000 евра.
У трци за Хотелско-угоститељско предузеће "Европа" била су три учесника чије је пријаве за учешће одобрила Комисија.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар