Сарадња Србије и УАЕ на унапређењу положаја жена у пословном свету
Потпредседница Владе Србије Зорана Михајловић отворила је у Београду пословни форум Србија-Уједини Арапски Емирати, у оквиру прве посете Србији представница Савета пословних жена из Дубаија и поручила да је то ново поглавље у сарадњи две земље у многим областима. Ража ел Гург, по Форбсовој листи једна од најутицајнијих жена на Блиском истоку, каже да ће предузетнице ојачати привредну сарадњу Србије и Уједињених Арапских Емирата.
Михајловићева је у Палати Србија рекла да сарадња може да буде унапређена посебно у области здравства, образовања, туризма, бањских лечилишта, пољопривреде, инфраструктуре.
Зорана Михајловић рекла је да Србију зову раскрсницом Истока и Запада, што нам је раније правило проблеме, док сада та позиција може да подстакне сарадњу и буде погодно тло за инвестирање и пријатељске односе.
Она је нагласила да премијер Александар Вучић и шеик Мухамед бин Зајед имају веома добре односе, као и да Србија не може да заборави на помоћ Емирата коју смо добили током поплава.
"Заједно градимо један од највећих инфрастурктурних пројеката на овим просторима 'Београд на води', а верујемо да још пуно наших компанија може да ради заједно на пројектима са Емиратима. Надам се да је ово само почетак будућег успешног рада", рекла је Михајловићева, која је министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.
Емирати имају технологију и савремени концепт пословања, додала је Михајловићева и изразила очекивање да ће сарадња са том земљом допринети подизању привредног раста Србије.
"Ово је можда корак ка отварању нових постројења и фабрика заједно са гошћама из УАЕ", додала је Михајловићева.
Делегацију Савета пословних жена из Дубаија предводи Ража ел Гург, по Форбсовој листи једна од најутицајнијих жена на Блиском истоку, која каже да ће предузетнице ојачати привредну сарадњу Србије и Уједињених Арапских Емирата.
"Дошле смо да испитамо ново полазиште за сарадњу између две нација које ће укључити предузетнице", рекла је Ел Гург на отварању пословног форума Србија-УАЕ у Палати Србија.
Она је истакла да две земље имају веома блиске економске и политичке везе, бројне споразум и инвестиције и као пример успешне сарадње извојила стратешко партнерство "Етихада" и "Ер Србије".
Ел Гург је додала да постоји сарадња и у области пољопривреде, одбране, здавства.
Каже да је она постала лидер у области породичног бизниса у УАЕ и да јој је у пословном успеху пуно помогао отац.
"Отац ми је рекао да увек будем стрпљива и да сагледам друга мишљења пре него што донесем неку одлуку. Ако не обраћате пажњу на ствари које погрешно радити не можете да напредујете", истакла је Ел Гург додајући да је отац и даље њен главни ментор.
Захвалила је оцу што ју је увек охрабривао да буде најбоља што може.
Ража ел Гург је нагласила да Србија и УАЕ раде на унапређењу положаја жена у пословном свету и нуде им могућност да се остваре.
Представнице пословне заједнице УАЕ заинтересоване су за успостављање контакта са српским компанијама посебно у области намештаја, текстила, моде и уметности, хотелијерства, здравственог и бањског туризма, ИТ сектора, некретнина.
Председник ПКС Марко Чадеж изјавио је да Србија ни са једном земљом није имала такво оживљавање привредне сарадње као са Емиратима.
Он је додао да су УАЕ прошле године заузели пето место на листи земаља чије су компаније највише инвестирале у Србију.
"Жене ће сигурно допринети унапређењу пословне сарађе са Емиратима", нагласио је Чадеж.
"Осим унапређења трговине, маркирали смо као области за унапређење сарадње и одбрамбене технологије, туризам, здравстено-рекреативни туризам, зелену индустирију и инфомрационо-комуникационим технологијама", навео је председник Привредне коморе Србије.
Реализују се, како каже, стратешки важне инвестиције, на пример, стратешко партнерство "Етихада" и "Ер Србије", Игл Хилс је започео пројекат "Београд на води" вредан 3,5 милијарди евра.
У Србију су стигле и инвестиције Ал Дахре у области пољопривреде, додао је Чадеж и нагласио да ПКС подржава све те инвестиције.
Скупу присуствује више од 100 представника српске привреде, као и министри здравства Златибор Лончар, одбране Зоран Ђорђевић, пољопривреде Снежана Богосављевић Бошковић, као и председник Привредне коморе Србије Марко Чадеж.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар