Руски "Ростех" заинтересован за слободне зоне у Србији

Министар привреде Жељко Сертић разговарао је са амбасадором Руске Федерације Александром Чепурином и представницима државне корпорације "Ростех" о могућностима унапређења привредних односа две земље, посебно о значајнијем извозу ауто-делова на руско тржиште.

Сертић је, како је саопштило Министарство привреде, изразио задовољство досадашњим степеном сарадње и изразио наду да ће економије Србије и Русије бележити даљи раст, и понудио сву помоћ ресорног министарства како би српски произвођачи могли ефикасније и значајније да извозе своје производе, посебно ауто-делове, у Русију.

Алексеј Иванов, представник руске државне корпорације "Ростех", нагласио је да је веома задовољан могућностима и производним капацитетима српских компанија које могу имати још значајније учешће у производњи и испоруци ауто-делова за руске компаније, и изразио захвалност на досадашњој помоћи Министарства привреде.

Гости из Русије су показали интересовање и за слободне економске зоне у Србији које, такође, могу знатно допринети јачању српско-руских привредних веза, наводи се у саопштењу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом