понедељак, 06.10.2008, 10:58 -> 16:46
štampajЦена нафте на осмомесечном минимуму
Цена нафте је данас склизнула на испод 90 долара за барел, на најнижи ниво за осам месеци, под притиском бојазни да ће глобална кредитна криза довести до великог пада тражње тог енергента
Америчка лака нафта за испоруку у новембру је на тржишту у Њујорку у једном тренутку потонула на дневни минимум од 88,89 долара за барел, на најнижи ниво од фебруара ове године, пре него што се опоравила на 89,60 долара, што је 4,28 долара јефтиније него на претходном закључењу.
Нафта је појефтинила близу 40 одсто од јачања на максимум од 147,27 долара за барел 11. јула, подсетила је агенција Ројтерс.
Сирова нафте марке "брент" је у Лондону уговарана по 86,26 долара за барел, што је 3,99 долара мање у односу на претходно трговање.
Цена нафте је данас пала испод 92 долара за барел на почетку трговања у Азији, потискивана страховањем да се финансијска криза из САД шири светом и прети успоравањем економије што би срезало потражњу за петролејом.
Потражња за нафтом у најбогатијим државама света успорава се од маја, пре него што се сва тежина финансијске кризе сручила на САД прошлог месеца.
Аналитичари кажу да ће државни пакети о спасавању посрнулих банака вероватно спречити кредитини крах, али да показатељи о потражњи за петролејом нису охрабрујући за нафташе.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар