уторак, 16.12.2014, 11:29 -> 11:37
štampajТраже се гаранције за кредит "Србијагасу"
Скупштини Србије достављен је предлог закона о давању државних гаранција за кредите "Србијагасу" код пет банака у укупном износу од 200 милиона долара.
О закону о давању државних гаранција расправљаће се, према предлогу Владе Србије, по хитном поступку, преноси Бета.
Кредити ће бити узети на рок отплате од пет година код ОТП банке, Банке Интеза, НБГ банке, АИК банке и Уникредит банке.
Уговори о позајмицама банака "Србијагасу" потписани су 8. децембра ове године.
Новац за гаранције за задуживање "Србијагаса" у износу од 200 милиона долара предвиђен је ребалансом буџета за 2014. годину. У предлогу буџета за 2015. годину први пут нису планиране државне гаранције за кредите "Србијагасу".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар