понедељак, 15.09.2014, 12:19 -> 14:22
štampajОдлука о платама и пензијама у наредних седам дана
Потпредседница Владе Зорана Михајловић најавила је да ће Влада у наредних седам дана донети одлуку о томе колико ће бити смањене плате у јавном сектору и пензије.
Зорана Михајловић очекује да ће у наредних седам дана Влада сасвим сигурно донети одлуку о томе и оценила да је важније да се тачно дефинишу приоритети у министарствима и јавним предузећима и да се одвоји битно од небитног, преноси Танјуг.
"Најмање је битан дан, да ли ће бити четвртак, петак или викенд, или понедељак, већ да то буде квалитетно урађено", рекла је Михајловићева новинарима у Лајковцу, где је обишла радове на обнови барске пруге, поводом Дана железничара Србије.
На питање новинара о уштедама које је најавио премијер Александар Вучић, које би у јавним предузећима следеће године требало да износе 700 милиона евра, Михајловићева је рекла да сва предузећа морају да имају јасно дефинисане приоритете, од инвестиционих до других, као и да је важно да се реализује само оно што је приоритетно, док ће све остало морати да сачека неко боље време.
"До викенда ћемо разговарати о томе и за викенд ћемо већ конкретно знати колико и где ћемо штедети", рекла је Михајловићева.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар