Читај ми!

Поништава се тендер за Железару

Ниједна од компанија које су се јавиле на тендер за продају Железаре Смедерево није озбиљна, рекао министар финансија и привреде Млађан Динкић и најавио да ће тај тендер бити поништен.

Министар финансија и привреде Србије Млађан Динкић изјавио је да ће тендер за продају Железаре Смедерево бити поништен.

"Ниједна од компанија које су се јавиле на тендер није озбиљна и сада нам се јављају много озбиљнији стратешки партнери", рекао је Динкић на конференцији за новинаре после седнице Владе Србије.

Динкић је нагласио да се тренутно озбиљно разговара са потенцијалним стратешким партнерима за смедеревску железару, али није прецизирао о којим компанијама је реч.

"Ако се овако настави, очекујем да ћемо наћи партнера за железару до краја ове године", рекао је Динкић и истакао да је железара у Смедереву веома битна за српску привреду.

Тендер за избор стратешког партнера смедеревске железаре објављен је 18. априла 2012. године. Рок за достављање понуда био је 4. мај, али је продужен до 11. јуна, а потом до 10. септембра.

Пријаву за учешће на тендеру поднеле су три компаније - "Јунајтид плзен" са седиштем у Луксембургу, "Доњецк стил груп" из Украјине и "Урал мајнинг енд металурџикал компани" из Русије.

Амерички "Ју Ес стил" повукао се из те фабрике крајем јануара због пословања с губицима и власништво продао држави Србији за један долар.

Производња у Железари Смедерево привремено је обустављена почетком јула ове године, до 1. септембра.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 22. новембар 2025.
2° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом