Читај ми!

Репортажа "Батајница – ковид болница" новинарке РТС-а Иване Божовић награђена на фестивалу ИНТЕРФЕР

Интернационални фестивал репортаже и медија – ИНТЕРФЕР Златна НИКА, јединствени медијски фестивал у земљи и свету који кроз репортажу промовише највише вредности новинарства, одржан је и ове године у Прес центру УНС-а, где су додељена највиша признања. Награђане су и новинарке Радио-телевизије Србије Ивана Божовић, као и Радио Београда Милена Божовић Манић и Наташа Аћимовић.

ИНТЕРФЕР више од две и по деценије представља место презентовања највиших вредности новинарске професије, афирмишући критичку мисао, друштвене промене и утицај на јавно мњење.

Окупљајући најбоље репортере на годишњој смотри репортерских дела, ИНТЕРФЕР уздиже репортажу на место које јој у медијском свету и припада.

У оквиру такмичарских категорија: телевизијске, новинске, радијске, фото и друштвено одговорне репортаже, на адресу фестивала стигло је преко 200 радова, пре свега из Србије, Црне Горе, Републике Српске, Хрватске, као и из целог света – Аустрије, Украине, Италије, Либана, Сирије, САД и др.

Добитница гран прија овогодишњег фестивала ИНТЕРФЕР и највишег признања, статуе Златне НИКЕ, за 2022. годину је: Ана Рајковић, за репортажу "Кофер", Прва ТВ.

"Репортажа 'Кофер' је спаковала једно велико бреме времена и показала како живот може бити суров у бурним временима. И сву човекову муку сместила у један кофер. Кофер, као симбол живота који креће на пут у једном правцу. Често без повратка. Човека, који свој живот спакује у њега и крене у нигде и ником. Кофер – то је име за пут, за тугу, за наду, за сузу у оку", навела је образлажући одлуку председница фестивала Тамара Попов Радоњић,

У категорији телевизијска репортажа треће место заузела је новинарка РТС-а Ивана Божовић за репортажу "Батајница – ковид болница".

Друго и треће место у категорији радио репортажа добиле су: Милена Божовић Манић "Посло Перо телеграм" Радио Београд 2 и Наташа Аћимовић "Заборављени на Лиму" Радио Београд 1.

Програм доделе признања је водила новинарка РТС-а Јелена Ђорђевић Поповић. 

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом