Закрчени прилази зградама жардињерама и аутомобилима отежавају посао ватрогасцима
Друга жртва пожара овог лета у Београду, а 11 од почетка године у целој Србији. Ноћас је у згради на Новом Београду страдала старија жена, када је ватра захватила њен стан. Пре само десетак дана страдала је жена у пожару на Видиковцу. Узроци ових несрећа нису познати, а ватрогасци кажу да се скоро увек сусрећу са истим проблемима на терену.
Врата стана у коме је ноћас страдала 82-годишња жена, запечаћена су, а последице великог пожара видљиве су у ходницима, лифту, на фасади зграде у Улици Антифашистичке борбе 26 на Новом Београду.
Очевици кажу да је стан потпуно изгорео и да је због огромног пламена опасност претила и комшијама, нарочито на петом спрату, где живи породица која је прва приметила ватру и будила све станаре.
"Ми смо само лупале свима, а онда смо звониле на интерфон и викали пожар, пожар. Онда сам видела ватрогасце како круже, а ја видим пламен који захвата моје прозоре", испричала је једна од комшиница.
Ватрогасци су стигли брзо, али су због великог броја жардињера и паркираних аутомобила дуго тражили начин да приђу згради. Гашење је трајало краће, кажу грађани.
Ватрогасна бригада примила је позив у 1 сат и 26 минута, а у један и 31 прве екипе биле су на лицу места, 12 ватрогасних возила и 23 ватрогасца. И они истичу да су имали доста потешкоћа.
"Са тешкоћама у прилазу лицу места редовно се сусрећемо што због уских улица то због непрописно паркираних аутомобила или постављених жардињера. Ноћас су били паркирани аутомобили, а наши камиони су већег габарита и отежан је прилаз", навео је Драган Миковић, заменик команданта Ватрогасно-спасилачке бригаде Београд.
Током ове године Ватрогасна бригада Београда обавила је 3.611 интервенција и директно из пожара спасла више од 30 људи. Нажалост, несрећна жена из стана на 4. спрату ноћас је страдала пре него што је стигла бригада, па је Хитна помоћ могла само да констаује њену смрт.
Коментари