Читај ми!

Снег у Моравичком и Златиборском округу - путари на терену

Снег променљивог интензитета падао је од поноћи на подручју Моравичког округа. Путари су на терену, чисти се снег и сви путни правци првог и другог реда су проходни. Локални путеви се чисте по приоритетима. На путевима у планинским пределима забрањено је кретање камиона и шлепера са приколицом. Сви путни правци ка зимским туристичким центрима су проходни.

Снега има на коловозу до 5 центиметара, а у планинским пределима и до 10 центиметара. Препоручује се крајње опрезна вожња и употреба зимске опреме. Од поноћи се догодило неколико саобраћајних незгода у којима није било теже повређених.

Возачима се саветује да поштују ограничења брзине и обрате пажњу на зимске услове вожње. У драгачевском крају, у појединим деловима, од поноћи је пало више од 20 центиметара новог снега. 

Ноћас и јутрос у Златиборском округу пало је до 20 центиметара новог снега, али нема већих проблема. Возила Зимске службе су на терену, пре свега, на одржавању путева првог приоритета.

На путевима другог и трећег приоритета, преко планинских превоја, забрањен је саобраћај за камионе с приколицама и шлепере.

Настављена је санација клизишта између Бродарева и граничног прелаза Гостун па је саобраћај на тој деоници обустављен од 8 до 12 и од 13 до 16 часова.  

понедељак, 26. јануар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом