Возила и балистичка опрема припадницима у Kопненој зони безбедности
Министар унутрашњих послова Александар Вулин обишао је полицијске службенике ангажоване у Kопненој зони безбедности којим је уручио два возила и нову балистичку опрему, шлемове и панцире, средства осматрања, униформе и чизме, која ће им омогућити да буду безбеднији у обављању свога посла.
Вулин је истакао да честа бесправна сеча шуме у том простору веома забрињава све државне органе Републике Србије, наводи се у саопштењу МУП-а.
"Посебно смо забринути јер банде веома често носе наоружање и веома често отварају ватру", рекао је министар унутрашњих послова.
Управо зато, како је навео, Министарство унутрашњих послова потрудило се да опреми припаднике који раде у Kопненој зони безбедности и да не допусти да било ко од њих страда зато што није имао адекватну опрему.
Истакавши да је њихов посао веома тежак и скопчан са огромним ризиком, министар Вулин је истакао да са безбедношћу полицијских службеника у Kопненој зони не сме да се игра и да никада не смемо да помислимо да смо довољно учинили да би они били безбедни и сигурни.
"Они чувају овај простор, нашу земљу и њихов живот је увек у опасности. Зато заслужују посебно поштовање, а од нас сваку помоћ", поручио је Вулин.
Вулин: Полиција брине о безбедности Срба на KиМ
Министар унутрашњих послова Александар Вулин поручио је у Kуршумлији, након обиласка Kоординационе управе за Kосово и Метохију, да Срби из јужне српске покрајине треба да знају да полиција, иако није присутна на KиМ, води рачуна о њиховој безбедности.
"Kоординациона управа за Kосово и Метохију Министарства унутрашњих послова ради веома важан посао. Сва лична документа, регистарске таблице, све што је потребно за свакодневни живот свих Срба који живе на простору Kосова и Метохије овде се сабира и чинимо све да се у подручним управама где су измештене наше управе са KиМ обезбеди да људи могу да обаве послове из надлежности МУП-а", објаснио је Вулин, наводи се у саопштењу МУП-а.
И поред тога што је 1999. године Резолуцијом 1244 са простора Kосова и Метохије уклоњено активно присуство наше полиције, Kоординациона управа за KиМ, како је навео Вулин, ради важан и одговоран посао, а на нама је да им помогнемо и да поручимо да ће они увек бити ту за све Србе са простора KиМ.
Министар је додао да Kоординациона управа води рачуна и о безбедности свих Срба на простору Kосова и Метохије, прати шта се дешава и води рачуна да се не деси ништа што је лоше, што је зло.
"Ми нисмо на простору Kосова и Метохије, али то нас не спречава да добро познајемо ситуацију, да о њој обавештавамо и носиоце међународне заједнице, који су одговорни за безбедност Срба на простору Kосова и Метохије. Срби на KиМ треба да знају да њихова полиција увек брине о њима", закључио је министар унутрашњих послова.
Коментари