Суботица, колико дуго мигранти чекају на улазак у Мађарску

Претходних неколико дана мигранти који се крећу ван прихватних центара у Србији били су у центру пажње домаће и иностране јавности због покушаја да се, без докумената, домогну Европске уније. Дошло је и до инцидента на граници са Мађарском због чега је прелаз Келебија био и затворен неко време. Мигранти из прихватног центра у Суботици нису се придруживали протестима на Келебији.

Мађарска има два азилантска центра поред прелаза Хоргош и Келебија у којима се примају захтеви за легалан азил у тој земљи. Сви мигранти који ту желе да поднесу захтев чекају у прихватном центру у Суботици.

Тренутно је у том центру 98 лица, од чега их је 63 у редовном смештају, а остала лица су из ургентног пријема, рекао је за РТС Синиша Марковић, управник Прихватног центра за мигранте у Суботици.

Према његовом речима, период боравка породица у центру продужио се на два до три месеца.

Марковић каже да је пракса да једном недељно по једна породица оде на прелазе Хоргош и Келебија, што је темпо који утиче на њихово нерасположење и стрпљење.

Ипак, породице и тог центра се нису продруживале протестима на Келебији.

Половина миграната у центру је из Сирије, а остали су из Авганистана, Ирака, Ирана, Пакистана, Еритреје...

У склопу прихватног центра мигранти добијају редовне оброке, имају услове за хигијену, а на располагању им је и дечији кутак. Долазе наставници из школа у Суботици.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 16. јул 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом