Заједничка седница колегијума министра одбране и начелника Генералштаба

На Тари је одржана заједничка седница Колегијума министра одбране и проширеног Колегијума начелника Генералштаба Војске Србије, којом је руководио министар одбране Александар Вулин.

На дневном реду данашње заједничке седнице били су разговори о кључним активностима и стању у систему одбране у првих шест месеци ове године и тежишним задацима за наредни период, саопштило је Министарство одбране.

Разматрана је и безбедносна ситуација на Косову и Метохији, као и безбедносни изазови у земљи и региону.

На крају састанка закључено је да ће тежиште рада Министарства одбране и Војске Србије у наредном периоду, у складу са одлукама председника и врховног команданта Војске Србије Александра Вучића, бити на даљој модернизацији и опремању Војске Србије савременим наоружањем и војном опремом, у циљу подизања нивоа оперативних и функционалних способности Војске Србије, као и на побољшању стандарда припадника Војске Србије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 04. март 2026.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом