Смањене резерве крви, позив добровољним даваоцима

Институт за трансафузију крви апеловао је на грађане да се одазову позиву како би се снабдевање здравствених установа компонентама крви стабилизовало и сви пацијенти на време добили одговарајућу терапију.

Упркос бројним апелима, у акцијама које су извеле екипе Института протеклих недеља, нисмо успели да надокнадимо резерву неопходну за оптималан рад и правовремено збрињавање свих којима је неопходна трансфузија крви, наводи Институт за трансфузију крви. 

Институт је саопштио да су најпотребнији даваоци А и 0 крвне групе, као и сви даваоци који имају негативну крвну групу. 

Како се наводи, тренутак је да сви грађани добре воље озбиљно схвате овај позив, јер је потребно на време обезбедити крв за све којима је она неопходна, као и за хитне и ванредне случајеве и национални програм трансплантације.

"Молимо да се наредних дана што већи број грађана одазове нашем позиву, како би се снабдевање здравствених установа компонентама крви стабилизовало и сви пацијенти на време добили одговарајућу терапију", наводе из Института.

Грађани могу да дају крв у Институту за трансфузију крви Србије од 7 до 19 чаосва сваког радног дана, суботом од 8 до 15 часова, у Ургентном центру, од 9 до 16 сваког дана, осим недељом, као и у екипама на терену.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 26. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом