Протест синдиката у Београду
Синдикати обележили Први мај у Београду протестним скупом, шетњом и полагањем венаца на споменик Димитрију Туцовићу. На протесту затражене веће плате и услови за достојанствен рад.
Савез самосталних синдиката Србије и Уједињени грански синдикати "Независност" обележили су Међународни празник рада протестном шетњом од Трга Николе Пашића до споменика Димитрију Туцовићу на Тргу Славија.
На Тргу Никола Пашића прочитан је проглас "Веће плате – за опстанак и останак", док су на Тргу Славија положени венци на споменик Димитрију Туцовићу.
Љубисав Орбовић, председник Савеза самосталних синдиката Србије, навео је да минимална зарада не може да покрије минималну потрошачку корпу.
"Просечна зарада је 40 посто испод потрошачке корпе. Па како да живимо и како да опстанемо у овој земљи?", упитао је Орбовић.
Председник Уједињених гранских синдиката "Независност" Зоран Стојиљковић поручио је да они већ другу-трећу годину не траже ништа више од достојанственог рада.
"Достојанствени рад је, да вас подсетим, да је ваш посао уговорен, да не радите на црно, и на нултим уговорима од данас на сутра. Тај рад је социјално осигуран, да вас нека социјална права и пензија сачекају", објашњава Стојиљковић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 6
Пошаљи коментар