Шарчевић: Укинути забрану запошљавања у просвети
Министар просвете, науке и технолошког развоја Mладен Шарчевић покренуо је иницијативу за укидање забране запошљавања у просвети. Контрапродуктивно је да око 25.000 људи ради на слободним нормама и већ пету годину су у неповољном статусу, рекао је Шарчевић.
"Укидање забране запошљавања имаће велики значај за запослене у просвети где око 25.000 људи ради на одређено време. То су углавном подстанари, млади људи који су у веома неповољном положају, не могу да живе нормално, да заснивају породице", рекао је Шарчевић на састанку с представницима Фискалног савета.
Министар је оцено и да ће укидање забране запошљавања имати и велики значај за раст наталитета, јер око 96 одсто запослених у просвети чине жене, као и да укидање забране неће угрозити буџет, јер се и они на одређено већ финансирају из државне касе, саопштено је из Министарства.
"Контрапродуктивно је да око 25.000 људи ради на слободним нормама и већ пету годину су у неповољном статусу", додао је Шарчевић.
Он је рекао да би свако ко ради дуже од годину дана на некој норми могао да буде запослен, што може да се уреди уредбом, изменом неког закона.
"Све је то техничка ствар и питање добре воље", закључио је министар, каже се у саопштењу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар