Министар Поповић обишао изградњу стартап центра у Чачку

Изградњу регионалног иновационог стартап центра у Чачку обишао је министар за иновације и технолошки развој Србије Ненад Поповић. Том приликом поручио да ће овај центар у будућности бити ново место окупљања младих инжењера и ИТ стручњака и мотор иновационог раста економије града. Подсетио је да је за овај пројекат, преко програма из његовог кабинета, издвојено близу 46 милиона динара.

Министар Ненад Поповић рекао је приликом обиласка радова да ће се стартап центар налазити на најбољој локацији у центру Чачка и да ће се простирати на 620 квадратних метара.

"Биће опремљен најсавременијом технолошком опремом коју ће користити чачански инжењери и технолошки предузетници", најавио је Поповић.

Указао је да ће млади предузетници у овом центру имати најбољу менторску подршку из области развоја пословања, финансија, правних питања и маркетинга.

"Желимо да млади у Чачку на овом месту добију не само шансу да раде на најсавременијој опреми већ и да раде са најбољим стручњацима који ће их саветовати како да прођу тежак пут од иновативне идеје до комерцијалног успеха те иновације", истакао је министар.

Градоначелник Чачка Милун Тодоровић захвалио је министру Поповићу и Влади Републике Србије на подршци коју пружају развоју Града Чачка.

Тодоровић је указао да је Чачак град привреде и предузетништва и да ће изградња иновационог стартап центра бити додатни подстицај економском развоју града, као и останку младих.

Тодоровић је истакао да се радови на иновационом стартап центру налазе у завршној фази, изразивши уверење да ће овај центар бити отворен и спреман да прими младе инжењере већ у априлу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 19. април 2026.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом