УНС: Ко је искључио струју на репетитору
Удружење новинара Србије затражило је хитну истрагу и расветљавање свих околоности прекида кабловске телевизије у Брусу у време емисије ТВ Прва "Живот прича" и гостовања Марије Лукић, која је за сексуално узнемиравање оптужила председника Општине Брус Милутина Јеличића Јутку.
На друштвеним мрежама у то време се појавила информација да сигнала није било зато што је нестала струја у близини Дома културе у Брусу, где се налази репетитор, саопштио је УНС наводећи како је у Електропривреди у Брусу речено је да "није тачна информација да су они искључили струју".
Како је за УНС рекла новинарка ТВ Прва и ауторка емисије "Живот прича" Татјана Војтеховски, "то је део понашања локалног моћника".
"Кабадахијско понашање председника Општине Брус говори да може и да искључи струју како се не би гледала емисија и да му нико ништа не може. Ово је притисак на слободу медија", оценила је Војтеховски за УНС.
Удружење подсећа да је чланом 149. Кривичног законика за спречавање или ометање емитовања телевизијског програма запрећена казна затвора до годину дана и позива надлежне да хитно утврде ко стоји иза овог инцидента.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар