Школе преузеле 636 просветара који су технолошки вишак

Од укупно 4.580 просветара који се воде као технолошки вишак, њих више од 636 је у последњих недељу дана распоређено по школама у Србији.

На листама технолошких вишкова, која се ажурирају у Министарству просвете, остало је још 3.944 просветара, који су углавном остали без дела норме.

У Министарству просвете кажу за Танјуг да је број преузимања био већи, али да школе још нису унеле податке у информациони систем.

"Број преузимања је много већи. Дешава се да су људи прежети, а да ми немао податке о томе јер школе нису ажурирале своје информационе система", каже за Танјуг председник Радне групе за праћење ангажовања запослених у просвети Милош Благојевић.

Министарство просвете и ове године упутило је школама стручно упутство да школе морају да преузимају технолошке вишкове и да они имају предност у односу на оне који су ангажовани по уговору на одређено.

Пред почетак нове школске године 4.580 просветна радника постало је технолошки вишак, од тога 400 радника запослених у просвети остало је без иједног часа.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом