Стефан Шарић хиротонисан за новог епископа СПЦ
Архимандрит Стефан Шарић хиротонисан је данас за новог епископа СПЦ и викара патријарха Иринеја.
Стефан Шарић је за епископа ремезијанског постављен на Светој архијерејској литургији коју је у крипти спомен-храма Светог Саве на Врачару служио патријарх српски уз саслужење више архијереја, епископа, свештенства, саопштила је телевизија "Храм".
Том чину присуствовали су генерални секретар председника Републике Србије Никола Селаковић, министар спољних послова Ивица Дачић, председник Републике Српске Милорад Додик, председник Народне Скупштине Републике Српске Недељко Чубриловић, принц Алекснадар и принцеза Катарина Карађорђевић, представници ВС, БИА, верских заједница и други гости.
Шарић је на недавно завршеном заседању Сабора СПЦ именован за владику.
Иначе, викарни владика је практично помоћник епископа, митроплита или патријарха и они добијају почасну титулу која се даје по некој старој епископији, а Шарић ће бити епископ ремезијански.
Стефан је претходно био старешина Храма Светог Саве.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар