"ЦИП урадио пројекат платоа на Славији по конкурсном решењу"
Генерални директор Саобраћајног института ЦИП Милутин Игњатовић изјавио је да је тај институт добио пројекат за уређење платоа на Славији на основу тендера који је расписао Град Београд и да је пројекат комплетно урађен по том конкурсном решењу.
Поводом изјаве власника грађевинске компаније МБА "Ратко Митровић" Бранка Миљковића да је тренутно стање платоа на Славији последица грешака подизвођача радова и лошег пројектантског решења, Игњатовић је у изјави за Танјуг рекао да је надзорни орган могао да поправи грешке извођача радова, али да се то у овом случају није десило.
"Било би добро да је добар извођач и да је добар надзорни орган. Надзорни орган свуда може да поправи све грешке извођача који изводи лоше радове. Овде се то није десило", оценио је Игњатовић.
Одбацио је наводе Миљковића да је ЦИП вршио било какав притисак на предузеће "Ратко Митровић" и оценио да "добар посао не може да се уради дампинг ценом".
Према његовим речима, МБА "Ратко Митровић" је фирма која дампинг ценом "убија" друге и боље извођаче радова и на тај начин добија послове.
Игњатовић сматра и да у тендерима не треба расписивати само цену већ и да ли извођачи радова имају друге квалификације као што су лиценце или број људи који има фирма, а да инвеститори треба да воде рачуна о томе да не бирају "непоуздане фирме".
Миљковић је изјавио за Радио Слободна Европа да ће МБА "Ратко Митровић" поправити оштећења на новоизграђеном платоу на Славији и извинио се због штете која је учињена.
Градски менаџер Горан Весић изјавио је раније да ће оштећења и попуцале бетонске плоче на новоизграђеном платоу код трга Славија морати о свом трошку да поправи фирма МБА "Ратко Митровић", која је била задужена за извођење радова.
Миљковић је прецизирао за РСЕ да ће поправку почети идуће седмице, али и да је тренутно стање платоа на Славији, каже, последица грешака подизвођача радова и лошег пројектантског решења.
Будите сигурни, додао је, да ћу казнити руководство моје фирме, које је на целом пројекту учествовало и савесно извело све друге радове сем једног, само зато што су поклекли "пред притисцима пројектаната из ЦИП-а".
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар