Звук петарди стресан и за псе

Петарде су традиционално незаменљиви детаљ новогодишњег провода упркос апелима лекара да се оне не користе и фотографијама повређених руку, очију и лица. Осим људима, петарде сметају и кућним љубимцима.

Бранко Јелчић из "Ветерине Београд" рекао је за РТС да око 5.000 паса на годишњем нивоу доживи срчани удар изазван страхом од звука петарди.

Истиче да пси много боље и јасније чују звук од људи и апелује да се петарде не бацају.

Јелчић наводи и да је боље љубимце прошетати у мирнијем периоду, пре него што крене славље. Објашњава и да у време славља власници треба да буду са њима, да појачају музику како би се прикрио звук петарди и ублажио стрес.

Уколико не могу да буду са њима, савет је да се оставе у мирном делу куће уз музику.

Бранко Јелчић саветује власницима паса који имају трауматична искуства да их одведу код ветеринара.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 29. април 2026.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом