Весић: Урађено 332 километара водоводне и 115 канализационе мреже
Градски менаџер Горан Весић у обреновачком селу Звечка обишао је радове на изградњи секундарне водоводне мреже у улици Чеде Тодоровића и том приликом рекао да је за последње три године на територији града Београда урађено 332 километара водоводне и 115 километара канализационе мреже.
"Село Звечка има 11.000 становника и овај крај је заиста био слепо црево", рекао је Весић и изразио задовољство због радова у том селу.
Истакавши да је Град Београд за радове издвојио 8,5 милиона динара, Весић је рекао да ће општина Обреновац урадити асфалтирање и постављење јавне расвете тако да ће комплетна улагања бити око 300.000 евра.
"У овом селу, заједно са Министарством просвете, градимо и школу. На тај начин заиста се трудимо да ово село постане урбанизовано и да, као и свако друго насеље, има све услове које треба да имају људи који живе на територији града Београда", истакао је Весић.
Нагласио је да укупно улагање Града Београда у општину Обреновац ове године износи око 3,4 милиона евра.
Подсетио је на програм Града Београда да до 2025. године свака кућа на територији града Београда има водовод и канализацију.
"Важно је да се то испуни. За последње три године смо на територији града Београда урадили 332 километара водоводне и 115 километара канализационе мреже. Неопходно је да се још тога уради. Морамо да урадимо и пет фабрика за пречишћавање отпадних вода", рекао је Весић.
Навео је да је политика Града Београда да они који живе у приградским насељима морају да имају потпуно исте инфраструктурне услове као они који живе у центру.
"У последње три године можете да видите да је политика Града да се много више улаже у приградске средине из разлога што се у те средине деценијама није пуно улагало и зато морамо да надокнадимо недостајућу инфраструктуру у тим срединама", додао је градски менаџер.
Председник општине Обреновац Мирослав Чучковић је рекао да та општина и ове јесени наставља заједничку сарадњу са Скупштином града Београда.
У сарадњи са Градом Београдом тренутно у Обреновцу има више од 50 градилишта, рекао је Чучковић и у име свих грађана Обреновца захвалио градском менаџеру који се "заиста труди да наша предграђа постану почеци, а не крајеви Београда".
Директор ЈКП "Београдски водовод и канализација" у Обреновцу Бранко Матић рекао je да је у претходној и овој години много уложено у водоводну и канализациону мрежу Обреновца.
Говорећи о радовима у улици Чеде Тодоровића, Матић је рекао да ће бити урађено три километра нове водоводне мреже.
"На нову водоводну мрежу у дужини од три километра биће прикључено око 30 домаћинстава, са тенденцијом даљег проширења. То је оно што ћемо урадити у наредних тридесетак дана, иако је рок за извођење ових радова 90 дана", истакао је Матић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар