Сава Јањић разговарао са белгијским парламентарцима

Игуман манастира Високи Дечани архимандрит Сава Јањић сусрео се са групом парламентараца из Белгије којима је нагласио значај мисије ЕУ и Кфора у циљу очувања стабилности региона.

Јањић је на свом Фејсбук профилу навео да је са групом белгијских парламентараца разговарао о проблемима са којима се српски народ и посебно СПЦ суочавају на Косову и Метохији.

"Посебно сам поменуо случајеве непоштовања судских одлука и владавине права, као и проблеме са којима се суочавају српски повратници", навео је он.

Јањић је истакао и значај мисије ЕУ као и мировне мисије Кфора у циљу очувања стабилности региона.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 04. март 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом