МУП: Сутра појачана контрола коришћења појасева

Припадници саобраћајне полиције спровешће сутра појачану контролу учесника у саобраћају, у оквиру акције појачане контроле коришћења сигурносних појасева на свим европским путевима.

Акција ће бити спроведена у 31 европској држави (28 држава чланица ЕУ, Швајцарска, Норвешка и Србија), које сарађују у оквиру међународне организације ТИСПОЛ (мрежа саобраћајних полиција Европе).

Током трајања акције, саобраћајна полиција ће истовремено усмерити активности и на откривање прекршаја непрописног коришћења телефона од стране возача у току вожње.

У акцији ће учествовати максималан број путничких возила, односно мотоцикала без спољних обележја полиције - пресретача, наводи се у саопштењу МУП.

Такође, биће ангажовани полицијски службеници који ће, у грађанском оделу, уочавати прекршаје возача и путника и информације о возилима, у којима су уочени прекршаји, преносити патролама које ће заустављати возила и предузимати законом прописане мере.

Напомињемо да коришћење сигурносних појасева на свим седиштима значајно смањује ризик од страдања у саобраћајним незгодама.

У току 2016. године, у путничким возилима је погинуло 183 возача и 98 путника, док је повређено 6.890 возача и 5.699.

Од укупног броја настрадалих путника, 55 одсто је страдало на предњем, а 45 одсто на задњем седишту.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 27. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом