На Пештерској висоравни блокирано више од 10.000 људи
Сва села на Пештерској висоравни, где живи око 10.000 људи, од јутрос су у снежној блокади. Највеће проблеме прави мећава, која ствара сметове висине и до четири метра.
У више села на Пештерској висоравни нема воде, па је угрожено више хиљада говеда и оваца.
Најтежа ситуација са водом је у Црвском, Долицима, Биоцима и селима на планини
Гиљеви.
Мића Каличанин, заменик председника општине Сјеница, каже да је на рашчишћавању терена ангажована комплетна механизација и људство којом располаже Општина, али да за сада и нема видних резултата док не престане да дува снежна олуја.
Иначе, сви путеви које одржава Предузеће АД "Нови Пазар пут" јесу проходни осим регионалних путева: Рашка–Голија на деоници Баре–Куманица, затим регионални пут Сјеница–Баре. На рашчишћавању путева ангажовано је 120 радника и сва расположива механизација Предузећа АД "Нови Пазар пут".
Према речима руководиоца тог предузећа Ћемала Сејфића, проблеме највише задаје ветар који ствара намете више од метра.
Слично је време било и уочи Божића 2012. године, када је снег блокирао сва села, а локална власт прогласила ванредну ситуацију због природне непогоде.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар