Редовна одбрана од поплава у Шапцу

У Шапцу су јутрос у 7 сати уведене редовне мере одбране од поплава, али надлежни не очекују проблеме.

Водостај Саве код Шапца порастао је за шест дана за око три метра и даље је у благом порасту. Сада је на коти од 408 центиметара, што је 16 више у односу на јуче. Стање нивоа реке није ништа неуобичајено, тврде надлежни.

Драган Топаловић из Водопривредног друштва "Сава" из Шапца рекао је гостујући у Дневнику РТС-а да редовне мере одбране од поплава значе да је предузеће у приправности и да се обилази одбрамбена линија, а посебна пажња се посвећује "слабим местима".

Каже да је прогноза за наредне дане да Сава неће ићи "високо".

Топаловић истиче да је стање насипа стабилно и не очекује никакве инциденте. Напоменуо је да су у раду четири црпне станице.

Такође, разлога за бригу нема ни када су у питању водотокови другог реда.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом