Фатос Битићи: Нећу стати док сам žжив

Фатос Битићи, брат убијене браће Битићи, поручио је данас, након разговора са члановима српске владе у Београду, да неће одустати од настојања да се тај случај расветли, да се дође до истине и да починиоци буду приведени правди.

"„Борићу се док сам жив, како ја, тако и цела наша породица, за правду. Никада нећемо стати“", каже Битићи у изјави за Танјуг.

Он подсећа да је и америчка влада одлучна да се на овај случај стави тачка.

Српске власти морале би, сматра Битићи, да сарађују са ФБИ у овом случају, да не би било никакве сумње у истрагу.

Он такво уверење објашњава чињеницом да јоš нису расветљена ни убиства бившег премијера Зорана Ђинђића и уредника Славка Ћурувије, који, при том, како наводи, "нису Американци, Босанци или Хрвати, већ Срби, али ни њихове породице нису 'виделе' правду".

"Влада САД жели да помогне Србији да уђе у ЕУ, и то ме радује, али, ја желим правду за моју породицу“", наглашава Фатос Битићи.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом