Омбудсман: Смањена тортура у затворима

Током низа ноћних и ненајављених посета затворима обављеним ове године, ниједан осуђеник није указао да је био жртва тортуре, што је напредак у односу на раније године, саопштио је Заштитник грађана.

Заштитник грађана je поводом Међународног дана УН за подршку жртвама тортуре, саопштио је да ће, обављајући послове Националног механизма за превенцију тортуре, наставити посете затворима, а ове године је био у 54 посете, јавља Танјуг.

"Превенција тортуре и бескомпромисан обрачун са нечовечним и понижавајућим поступањем и кажњавањем један је од основних услова за очување достојанства свих грађана", наводи се у саопштењу омбудсмана и додаје да се очекује од свих државних органа да спрече било који облик злостављања.

У наредном периоду посебна пажња биће посвећена заштити извора сазнања о случајевима тортуре од било какве одмазде због контакта са Заштитником грађана.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом