Читај ми!

Лист "Информер" поново пише неистине о РТС-у

Иако је Савет за штампу већ осудио писање "Информера" о наводно високим платама у Јавној медијској установи, тај лист је и данас поновио неистините тврдње.

У дневном листу Информер дана 15. јуна у рубрици "Ударне вести", у тексту под називом "Звезде РТС-а већ траже повишицу од Бујкета", објављене су неистине о висини зарада и стимулацији запослених на РТС-у.

На овај начин Информер наставља нарушавање пословног угледа РТС-а, упркос јавној опомени изреченој од стране Савета за штампу због текстова о РТС-у објављених 27. и 28. марта 2015. године, уз образложење Савета да нису написани са довољно пажње и одговорности, те да су пристрасни и злонамерни, наводи се у демантију који је из РТС-а упућен Информеру.

Подсећамо да је Савет за штампу навео да су прекршене тачке 1 и 2 и Првог одељка (Истинитост извештавања) Кодекса новинара Србије о обавези новинара да тачно, објективно, потпуно и благовремено извести о догађајима од интереса за јавност, поштујући право јавности да сазна истину и држећи се основних стандарда новинарске професије, као и обавези новинара и уредника да праве јасну разлику између чињеница које преносе, коментара, претпоставки и нагађања.

 

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 26. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом