четвртак, 04.06.2015, 14:41 -> 15:05
štampajАКБ одбила пријем Нате Месаровић
Адвокатска комора Београда (АКБ) одбила је молбу бивше председницe Врховног касационог суда и Високог савета судства Нате Месаровић за упис у именик адвоката, рекао је Танјугу председник те коморе Слободан Шошкић.
Слободан Шошкић је прецизирао да је одлуку донео Управни одбор АКБ јер сматра да Ната Месаровић није достојна обављања адвокатуре.
"Њено понашање као председнице ВСС и ВКС је било погубно за успостављање реформе правосуђа у Србији", рекао је предсеник АКБ и напоменуо да је њен однос према правосуђу, који је тада показала, дисквалификује за достојност обављања адвокатуре.
Нати Месаровић је почетком 2013. истекао мандат председника Врховног касационог суда, после чега јој је аутоматски престала и функција председника Високог савета, који је, кад је реч о првом сазиву, упамћен по општем избору - реизбору судија 2009. године.
Тада је више од 800 судија остало без функција, на које су враћени две године касније одлуком Уставног суда.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар