Читај ми!

Лончар посетио заражене салмонелом у Чачку

Директор чачанског Здравственог центра Радослав Милошевић рекао је да је министар здравља Златибор Лончар посетио је пацијенте заражене салмонелом који се налазе у тој здравственој институцији. Два пацијента пуштена кући.

"Лончар је задовољан третманом пацијената и такође нам је рекао да ће изаћи у сусрет у сваком погледу уколико нам помоћ буде неопходна у смислу опреме лекова", рекао је Танјугу Милошевић.

Милошевић је додао да су данас са инфективног одељења два пацијента заражена салмонелом отпуштена, прецизирајући да се ради о запосленима у Дому за старе "Двоје" где је избила зараза.

У чачанској болници је остало седморо инфицираних пацијената, а један се налази у Ужицу.

Иначе, од дана када је проглашена епидемија салмонеле регистровано је 42 оболелих од којих је петоро преминуло.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом