четвртак, 23.04.2015, 19:30 -> 20:00
štampajХуманитарни меч за Јованин повратак на терен
Четрнаестогодишњој Јовани Лепосавић, којој је пре неколико месеци дијагностикован малигни тумор у пределу карлице, осмех и подршка пријатеља много значе. Јована је на хемиотерапији на Онколошком институту. Чланице њеног клуба Црвена звезда и другарице из школе играле су хуманитарни меч за њено лечење.
И пре него што је утакмица почела, ђаци београдске Основне школе "Бранко Ћопић" били су спремни за навијање и подршку. Другари су намештали мрежу и транспарент, а на терен су изашле другарице, у светлоплавим и тамноплавим дресовима.
Да играју фудбал изашле су ученице шестог, седмог и осмог разреда и јуниорке фудбалског клуба Црвена звезда. И сви су били ту због Јоване.
"Дошли смо да играмо за њу, за њено здравље, да што брже оздрави, да се врати међу стативе", каже дванестогодишња Андреа.
"Сви смо уз њу и није важно која ће екипа да победи", каже четрнаестогодишња Невена.
Прошле године у мају, Јована је почела да храмље а прва дијагноза била је да јој је укљештен нерв. Магнетна резонанца открила је тумор.
"Доста ми недостаје школа, када сам изашла из болнице прво сам рекла мами да хоћу у школу, ал ми нису дали због вируса. Недостаје ми клуб, стадион, терен, гол", каже Јована.
Владан Лепосавић, Јованин тата каже да је Јована јака, позитивна и велики борац. Према његовим речима, после пете-шесте терапије знаће се шта даље.
Јованини другари из школе и њен фудбалски тим организовали су хуманитарни меч како би родитељи Јовани могли да купе све што јој у овом тренутку помаже.
Јована је ученица осмог разреда ОШ "Бранко Ћопић", а већ девет година тренира у Звезди. Данас је добила и специјалну захвалницу.
"Овде смо написали, захваљујући теби и упркос свему, свакога дана ми смо све већи и већи, све јачи и јачи. И да нам оздравиш што пре и да будемо шампиони следеће године!", поручио је Мирослав Млинар из Црвене звезде.
"Бићемо", одговорила му је Јована.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар