Гашић у Копненој зони безбедности

Министар одбране Србије Братислав Гашић, посетио је базу "Шушњак" у Копненој зони безбедности, саопштило је Министарство.

Командир базе, капетан Бојан Станковић је обавестио министра одбране о активностима и извршавању задатака у сектору базе "Шушњак", преноси Бета.

Министар је припадницима Војске честитао Ускрс и разговарао о могућностима за унапређење њиховог боравка и рада у тој бази, као и о побољшању материјалног положаја свих припадника система одбране.

Министра су током посете пратили командант Копнене војске, генерал-мајор Милосав Симовић, и командант Треће бригаде, бригадни генерал Милета Јелић.

Копнена зона безбедности (КЗБ) протеже се дуж административне линије Републике Србије с Аутономном покрајином Косовом и Метохијом. Њена укупна дужина је 382 километра, а ширина пет километара.

Подељена је на секторе А - од државне границе с Црном Гором до рејона између база Војске Србије "Мрче" и "Трмка", Б - од рејона између база Војске Србије "Мрче" и "Трмка" до рејона између база Војске Србије "Караула" и "Трстена", и Б-1 - од рејона између база "Караула" и "Трстена", до државне границе с Македонијом.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 24. фебруар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом