Читај ми!

Карневал у Раковици спојио осмех и магију

Трећи Међународни раковички карневал окупио је готово 3.000 учесника из земље и света. Карневал је трајао више од четири сата, а гости су били и посетиоци из Венеције и Ријеке.

Маске на све стране - тако је изгледао овај део Београда. И на лицима учесника, али и посетилаца. Заједно се играло и радовало. Заштитни знак и овог карневала био је осмех. Неки од костима у Београд су стигли право из Венеције.

"Ово је карневал малтене од беба од три-четири месеца, како сам виђала и у Венецији, па све до 85 година. Сви људи добре воље могу, али и не морају да ставе маску, али само ако су позитивни нека дођу сви на карневал", каже Вера Робовић.

Одмах су се одазвали позиву и предстравници Федерације европских карневалских градова јер је раковички карневал за само три године постигао светски ниво.

"Први пут у историји Федерације европских карневалских градова се дешава да на једном карневалу буде цео борд Федерације. То се дешава на нашем карневалу - још један разлог због чега ћемо постати познати, знак да нас је Федерација примила у своје окриље", истиче менаџер Карневала Александар Васовић.

И овога пута карневал је спојио све. Хенри Ван Дер Крон, председник Федерације, у Раковицу је речима "абрака дабра" донео и мало магије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 24. април 2026.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом