Читај ми!

Мали: Комунална инспекција само легитимисала активисте

Градоначелник Београда Синиша Мали рекао је да је Комунална инспекција поступила у складу с овлашћењима са активистима Иницијативе "Не да(ви)мо Београд", јер нису имали потребне дозволе да деле гласило у ком се наводе контроверзе о пројекту "Београд на води".

Мали је новинарима на Ади Циганлији рекао да активисти нису приведени у Комуналну инспекцију, већ их је комунална полиција легитимисала, преноси Бета.

"Треба направити разлику између привођења и легитимације. Они су само легитимисани у том тренутку, што записник и показује, јер нису имали потребне сагласности и потребне дозволе за тако нешто (дељење новина). Тако да је инспекција поступила сходно својим овлашћењима", нагласио је градоначелник.

Према његовим речима, чим активисти буду прикупили све сагласности не постоји проблем да деле летке.

"Свако има право да изрази своје мишљење. Мени је само важно да се поштује закон који је исти за све. Ако је потребно набавити сагласности и поједине папире, нека их набаве", рекао је Мали.

Селаковић: Сачекајмо одлуку прекршајног суда

Министар правде Никола Селаковић апеловао је на јавност да сачека одлуку прекршајног суда у поступку против активиста иницијативе "Не да(ви)мо Београд" којима су писане прекршајне пријаве због дељења гласила.

"У току је прекршајни судски поступак. Дозволите да буде спроведен до краја", рекао је Селаковић новинарима на Ади Циганлији, наводећи да треба пустити суд да донесе одлуку без тенденциозних иступа у јавности.

"Једино што сам могао, као и 99 одсто грађана, је да прочитам једнострану вест на неком интернет порталу и да добијем одговор градске управе који је ишао у другој вести", навео је Селаковић и додао да се, као министар, неће мешати у рад суда.

Министар је истакао да жели да верује да су надлежни добро обавили своју дужност.

"Ако се покаже супротно на суду, неко ће сносити консеквенце за то. Ако се не покаже супротно на суду, онда би требало да се и онај који је погрешно узбуњивао јавност због тога извини", оценио је Селаковић.

Активисте иницијативе "Не да(ви)мо Београд", који су делили истоимененовине на улици, јуче су у просторије Комуналне инспекције одвели комунални полицајци који су их претходно легитимисали.

Том приликом у просторије Инспекције одведени су и новинарка Бете Тамара Огњановић која је извештавала са догађаја, али и грађанин који му је само присуствовао.

Активисти Иницијативе тврдили су да су имали потребну дозволу МУП-а за скуп, док је из Градске управе саопштено супротно, уз додатно појашњење да активисти нису имали ни потребну дозволу општинског органа.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом