уторак, 11.11.2014, 11:20 -> 11:54
štampajСкупштина отвара врата прве суботе у месецу
Туристичка организација Београда саопштила је да се програми посете Дому Народне скупштине и згради Председништва реализују сваке прве суботе у месецу. Први наредни термин је 7. децембар.
У оквиру туристичког програма "Приближимо институције грађанима", заинтересовани могу да се упознају са радом државних институција и њиховим културно-историјским значајем, преноси Бета.
У Дому Народне скупштине обилазе се вестибил (улазни фоаје), централни хол, мала сала, велика сала, библиотека и салон принца Павла.
У згради председника Србије, "Новом двору", обилазе се свечани улаз, свечана сала, трпезарија и салони који се користе за потребе председника, поставка уметничких дела, као и поклони председника Републике добијених за време обављања дужности.
Обиласком Дома Народне скупштине и зграде Председништва, грађани имају могућност да виде и бројна уметничка дела познатих уметника међу којима су Сава Шумановић, Петар Лубарда и Надежда Петровић.
Место почетка обиласка је испред Дома Народне скупштине у 09.30.
Обилазак траје два сата, по сат времена за обилазак обе институције.
Пријаве су у Туристичко информативном центру најкасније 10 дана пре реализације.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар