петак, 11.07.2014, 12:19 -> 12:42
štampajПреминуо новинар Младен Гверо
Дугогодишњи новинар Радио Београда и члан Удружења новинара Србије (УНС) Младен Гверо преминуо је у Београду у 65. години.
Гверо је умро у Београду, а опроштај ће бити сутра у 15 сати на Бежанијском гробљу, саопштио је УНС, преноси Бета.
Гверо је рођен 1950. године у Гламочу у Босни и Херцеговини.
Завршио је Факултет политичких наука у Београду, а новинарством је почео да се бави 1976. године у листу Грађевинског геотехничког комбината Хидротехника као новинар сарадник.
У исто време сарађивао је са листовима Политика експрес, Спорт, ревијом Дуга и Војничким новинама из Ниша.
Након гашења листа Хидротехника почео је да ради у Радио Београду, где је остао до пензионисања.
Годинама је био новинар емисије "Чекајући ветар" на Радио Београду.
Гверо се бавио и књижевношћу и објавио је књиге "Љубав и друге врсте судбине пред судом", "Шефка, љубав и злочин", "Гамбит Јаре Рибникар", "Кеву сам наложио на интернет", "Првоборци ђавоље вароши", "Заустављено време".
Свој последњи роман "Вечити календар" објавио је прошле године.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар